21.11.2006 19:21 - Тюрк Телеком-Урал Грейт (27:20, 14:19 )
Автор: ivabask Категория: Спорт
Прочетен: 559 Коментари: 0 Гласове:
0

Първи кош през втората част реализираха Урал Грейт. При последвалата атака турския тим пропусна да отбележи, а Дъдли направи блок при контрата на опонентите си. Отсъдено му бе второ лично нарушение. Последваха два наказателни удара, но и двата бяха неуспешни. След това Ягла стреля от зоната на трите точки, Илич овладя и пропусна. Гостите върнаха успешна атака която доведе до две точки преднина - 27:25. Яцев направи нарушение в атака, но бързата атака на турсия тим завърши без кош. След това Ягла открадна топка и Мурат Джан получи под коша, но бе блокиран и не успя да отбележи. В средата на втората част резултатът бе 27:25. След прекъсване, Джан застана на наказателната линия и отбеляза 1 т. Гостите върнаха атака с кош, а Ягла реализира две точки 31:30. Игор Яцев отбеляза кош и руснаците успяха да поведат в 16 минута на мача. Личеше липсата на Дъдли в завършащата фаза на атаката за турския тим затова и Ерджумент Сунтер го пусна в игра. При първата атака на домакините Дъдли бе фаулиран и той добви две точки за Тюрк Телеком, реализирайки своята 12 -та точка. В последните минути обаче турският тим спря да играе в защита и опонентите им поведоха с 2 т. 33:35 две минути преди края на частта. Алстън открадна топката в зоната на Урал Грейт, подаде на Йълдъръм, а той намери свободен Мурад Джан Гюлер. Гардът отбеляза три точки и домакините оново поведоха с 2 точки. След това Ачък асистира на Дъдли, който реализира 15- та точка. С два нказателни удара на Джан Гюлер, Тюрк Телеком излезе на почивката с предина от 2 точки - 41:39.

Тагове:   Урал,   телеком,   Тюрк,